Artykuł 14

Artykuł 14

Salon jest miejscem, w którym spędzamy sporą ilość czasu w ciągu dnia. To w tym pomieszczeniu spędzamy czas z domownikami i odpoczywamy po ciężkim dniu. Warto zadbać o to, aby nasz salon był komfortowym i przytulnym miejscem. Jak go urządzić? Podpowiadamy!

Komfort i funkcjonalność

Tym, co wpływa na to, że pomieszczenie jest komfortowe to dobra organizacja przestrzeni. W pierwszej kolejności powinniśmy skupić się na funkcjonalności wnętrza, zanim przystąpimy do wybierania dodatków. Zastanówmy się, w którym miejscu powinien znaleźć się narożnik, stolik kawowy czy telewizor. Odpowiednie zaplanowanie przestrzeni z pewnością zapewni nam komfort i wygodę. Jeśli nasz salon jest otwarty na kuchnię, to skupmy się także na wydzieleniu strefy jadalnianej. W tym przypadku doskonale sprawdzają się solidne stoły loftowe, które cieszą się obecnie ogromną popularnością. Doskonale pasują do różnego rodzaju wnętrz.

Meble w salonie

Salon powinien być przestronnym pomieszczeniem. W tym pomieszczeniu doskonale sprawdza się przede wszystkim prostota i minimalizm. Nie przesadzajmy zatem z ilością mebli. Wybierzmy jedynie te, które okażą się funkcjonalne. To przede wszystkim narożnik, stolik kawowy, komoda oraz ewentualnie regał drewniany, który posłuży do przechowywania książek. Salon nazywany jest sercem domu. To miejsce, w którym spędzamy czas z domownikami, zapraszamy gości i odpoczywamy. Powinna się w nim znajdować wystarczająca ilość miejsca. Zanim przystąpimy do urządzania salonu, dokładnie zaplanujmy jego wygląd, określmy budżet, zróbmy rozeznanie w sklepach i dokładnie określmy co nam się podoba. Pamiętajmy, aby styl salonu pasował do charakteru całego domu.

Dekoracje w salonie

Salon, w którym panuje prostota i minimalizm to doskonała baza do różnego rodzaju dekoracji i dodatków. To one sprawiają, że wnętrze nabiera charakteru. Przede wszystkim zadbajmy o dekoracje okien. Delikatne firanki do okna balkonowego sprawią, że całe pomieszczenie stanie się przytulne. Bardzo ważną rolę we wnętrzach odgrywa oświetlenie. Odpowiednio dobrane może zupełnie zmienić charakter wnętrza. Starajmy się wybierać oświetlenie, które uzupełni styl wnętrza. Najczęściej wybierane są lampy wiszące oraz niewielkie lampki stojące, które sprawdzają się podczas długich wieczorów. Jako dodatki do salonu doskonale sprawdzą się także różnego rodzaju poduszki, koce, obrazy czy wazony z kwiatami. Pamiętajmy jedynie o tym, aby nie przesadzić z ilością dodatków. Mają one stanowić jedynie modny akcent, podkreślający wygląd pomieszczenia.