Jak tanio i efektownie ogrodzić balkon lub ogród? Podpowiadamy!

Jak tanio i efektownie ogrodzić balkon lub ogród? Podpowiadamy!

Aura zimowa zmienia się powoli na wiosenną, a wraz z nadejściem cieplejszych dni przychodzi również pora odświeżania balkonu czy ogródka. Dziś skupimy się na ogrodzeniach zewnętrznych przestrzeni – czym jest taśma ogrodzeniowa i przy jakim typie ogrodzenia najlepiej zda egzamin? Sprawdźmy!

Czym jest taśma ogrodzeniowa?

Taśma ogrodzeniowa to sprzedawana w formie rolki taśma montowana do paneli ogrodzeniowych. Taka taśma ogrodzeniowa na płot dostępna jest w kilkudziesięciometrowych odcinkach mających od kilkunastu do kilkudziesięciu centymetrów szerokości. Najczęściej stosuje się ją w momencie, w którym zastosowane ogrodzenie nie zapewnia odpowiedniej prywatności. Dobrze sprawdzi się również w sytuacji, w której chcielibyśmy zabezpieczyć płot czy balustradę balkonową przed przedostawaniem się przez nią zwierząt domowych. Rozwiązanie to więc doskonale zda egzamin, jeżeli na przykład mamy problem z kotem uciekającym do sąsiadów przez balkon. Wysokiej jakości taśmy ogrodzeniowe wykonane są z polipropylenu. Jest to tworzywo sztuczne odporne na działanie warunków atmosferycznych. Nie pęka pod wpływem niskich temperatur, nie odgina się w trakcie upałów, nie zmienia koloru ze względu na utlenianie i jest odporne na działanie wilgoci. W tym miejscu warto dodać, że polipropylen nie reaguje z substancjami takimi jak sól drogowa, dlatego taśmy ogrodzeniowe doskonale zdają egzamin jako element ogrodzeń zewnętrznych.

Jak zamontować taśmę ogrodzeniową?

Taśmę ogrodzeniową mocujemy bezpośrednio do ogrodzenia. Jest to rodzaj osłony ogrodzeniowej dedykowany do ogrodzeń stalowych – siatek ogrodzeniowych oraz paneli systemowych. W wypadku ogrodzeń kutych taśma ogrodzeniowa nie zawsze zda egzamin – w tej materii dużo zależy od kształtu ogrodzenia. Taśmy ogrodzeniowej nie zamocujemy również do ogrodzeń drewnianych – klipsy montażowe nie będą w stanie złapać szerokich sztachet ani belek. Jeżeli chodzi o sam montaż, to jest on niezwykle prosty i powinna poradzić sobie z nim nawet osoba niemająca wcześniej styczności z instalacją tego typu okryć. Taśmę przeplatamy przez kolejne pręty ogrodzenia i przytwierdzamy ja klipsami montażowymi po wewnętrznej stronie.

Taśma ogrodzeniowa – tanie i efektowne ogrodzenie balkonu

Taśmy ogrodzeniowe dostępne są w różnych kolorach. Z łatwością dopasujemy je więc do kolorystyki elewacji budynku. Ważny jest także aspekt ekonomiczny tego rozwiązania. Jest to jeden z najtańszych rodzajów osłony ogrodzeniowej – taśma ogrodzeniowa jest kilka razy tańsza od drewnianych paneli osłonowych. Rozwiązanie to polecamy osobom, które chcą efektownie i niskim kosztem ogrodzić ogród lub balkon.