Jaki urządzić salon z klasą?

Jaki urządzić salon z klasą?

Czeka Cię remont i zastanawiasz się jakie elementy wystroju wybrać, aby nowy salon prezentował się z klasą? Zupełnie nie wiesz, jak się do tego zabrać? Poniżej zawarliśmy najważniejsze kwestie i podpowiedzi, które pomogą Ci zagospodarować przestrzeń z gustem i szykiem. Sprawdź, co będzie Ci potrzebne!

Określenie potrzeb i wymagań

Wybór odpowiedniego wyposażenia do salonu jest dość trudny. Przede wszystkim dlatego, że niecodziennie podejmuje się taką decyzję. Tym bardziej może pojawić się problem, jeśli chcesz, aby Twoja przestrzeń prezentowała się elegancko. W pierwszej kolejności po prostu zrobić rozeznanie wśród dostępnych rozwiązań. To Cię zainspiruje i pomoże określić potrzeby. Zdecyduj jakich mebli potrzebujesz, co będziesz w nich przechowywać i jakie funkcje są dla Ciebie najważniejsze. Pomyśl również o kolorach, które sprawiają, że czujesz się dobrze, najlepsze będą stonowane odcienie. Gdy już wiesz, czego potrzebujesz, możesz przystąpić do działania.

Użyteczność to najważniejsza kwestia

Pierwszą i najważniejszą rzeczą, jaką trzeba wziąć pod uwagę, wybierając zestaw mebli do salonu, jest funkcjonalność. Salon to miejsce, w którym zazwyczaj przyjmujemy gości, organizowane są rodzinne uroczystości, a także jest to miejsce codziennego odpoczynku. Zestaw powinien składać się z przydatnych elementów oraz mebli, których Ci brakuje. Jeśli potrzebujesz dużo miejsca do przechowywania, wybierz opcje, gdzie jest szafa, witryna i półka. Natomiast jeśli często odwiedzają Cię goście, to dobrze będzie wybrać wariant z większym stolikiem. Zastanów się również nad kwestią mebli wypoczynkowych. Zdecyduj, czy chcesz mieć dużą kanapę z funkcją spania, dwie mniejsze, czy jedną niewielką i dwa dodatkowe fotele. Weź również pod uwagę kwestie miejsca i gabarytów mebli. To ważne ile zajmą przestrzeni i czy na pewno będzie miejsce na wszystkie wybrane przez Ciebie elementy wyposażenia.

Salon z klasą, czyli mniej znaczy więcej

Jeśli chcesz stworzyć elegancki salon z klasą i gustem, to musisz kierować się jedną zasadą. Pamiętaj, że mniej dekoracji lepszej jakości to dużo lepsze rozwiązanie niż wiele ozdób wykonanych niedbale. Zdecyduj się na zakup dodatków z wysokiej jakości materiałów, zwróć również uwagę na ich wykończenie. Wybierz trzy przewodnie kolory i trzymaj się tej tonacji. Dzięki temu zachowasz balans i nie wprowadzisz chaosu w ogólnym odbiorze wystroju salonu. Postaw również na kwiaty doniczkowe w ozdobnych donicach. To pomoże Ci wprowadzić klimat i zadbać o świeży i elegancki wygląd salonu.