Styl loftowy w nowoczesnym domu

Styl loftowy w nowoczesnym domu

Styl loftowy cieszy się obecnie ogromną popularnością. Pierwotnie lofty były mieszkaniami zaadaptowanymi po starych fabrykach, magazynach czy warsztatach. Charakteryzowały się dużą przestrzenią oraz wysokimi oknami. We wnętrzach można było spotkać takie materiały jak cegła, beton czy metal. Obecnie styl ten występuje nawet w nowoczesnych mieszkaniach i domach. Charakteryzują się funkcjonalnością i niezwykłym designem.

Styl loftowy w nowoczesnym domu

Styl loftowy, który wywodzi się z Nowego Jorku, jest obecnie popularny na całym świecie. Charakteryzuje się przede wszystkim dużą przestrzenią oraz funkcjonalnością. Wydawać się może, że styl loftowy jest nieco surowy, jednak odpowiednia aranżacja sprawia, że pomieszczenia są przytulne i przebywanie w nich jest czystą przyjemnością. Obecnie nawet luksusowe domy na sprzedaż posiadają elementy zaczerpnięte ze stylu loftowego, gdyż jest on ponadczasowy, elegancki i zdecydowanie oryginalny. Najbardziej popularne jest przede wszystkim wykorzystanie cegły na ścianę, która sprawia, że wnętrze nabiera charakteru. Dominującym materiałem jest także beton, który w nowoczesnych wnętrzach prezentuje się doskonale.

Meble w stylu loftowym

W stylu loftowym dużą rolę ogrywają meble. Zazwyczaj nie jest ich zbyt wiele, a każdy z nich powinien być praktyczny i funkcjonalny. Meble powinny być solidne, wykonane z wysokiej jakości materiałów. Zazwyczaj wykorzystuje się połączenie metalu oraz drewna - to świetny kontrast, który sprawia, że meble prezentują się niezwykle stylowo i oryginalnie. Bardzo popularne są duże loftowe stoły, których solidny blat wykonany jest z naturalnego drewna, a podstawa wykonana z czarnego metalu. Meble loftowe to uosobienie prostoty i minimalizmu. Doskonale wpasowują się w nowoczesne wnętrza, a dodatkowo mamy pewność, że jest to inwestycja na lata, gdyż wykonane są w trwałych i solidnych materiałów.

Dodatki w stylu loftowym

Styl loftowy cechuje surowość i minimalizm. Nie ma w nim miejsca na dużą ilość ozdób. Wnętrza charakteryzują się prostotą, ale jednocześnie elegancją. To sprawia, że są ponadczasowe. Głównym dodatkiem jest przede wszystkim oryginalne oświetlenie. Są to zazwyczaj lampy wykonane z metalu, szkła czy stali. Bardzo popularne są także żarówki wiszące na czarnych kablach. Świetnym dodatkiem mogą być także drewniane obrazy, plakaty lub analogowe zegary. Warto także zwrócić uwagę na aranżację przestrzeni wokół domu. Taras w stylu loftowym powinien być funkcjonalny, z wykorzystaniem mebli z metalowymi elementami oraz stylowym oświetleniem. Doskonale sprawdzą się także donice drewniane, które idealnie uzupełnią przestrzeń.