Wprowadź styl prowansalski do swojego domu

Wprowadź styl prowansalski do swojego domu

Styl prowansalski to atmosfera pikników w winnicy oraz beztroskich spacerów podczas zachodu słońca, które oświetla „złote” francuskie pola lawendy. To jedno z najpiękniejszych i najbardziej romantycznych zaproszeń do domowej atmosfery, które możemy sobie bez trudu wyobrazić. Ten delikatny i ciepły styl dekoracji wnętrz bierze swój początek z Południowej Francji i obejmuje ekscytującą mieszankę rustykalnej elegancji i bogatych kolorów natury.

Wyjątkowość stylu prowansalskiego tkwi w jego estetyce, która balansuje pomiędzy elegancją domu na wsi, a luksusem francuskiej willi. Jeśli upodobaliście sobie naturalne materiały, przytulne kolory i elementy rękodzieła, ale zależy Wam też na elegancji i wyrafinowanym stylu - styl prowansalski zdecydowanie jest dla Was. Tym bardziej, że ekskluzywne meble prowansalskie są teraz bardziej dostępne niż kiedykolwiek wcześniej.

Jak wprowadzić styl prowansalski do wnętrz: praktyczne porady i inspiracje

Założeniem stylu prowansalskiego jest naturalność i swoboda - dlatego warto zacząć od bazowych i nieprzemijających elementów - takich jak właśnie meble. Ekskluzywne meble prowansalskie, ze względu na swój charakterystyczny wygląd i design, same w sobie stanowią doskonałe tło dla reszty dekoracji. Często cechują się one bielonymi, celowo postarzanymi powierzchniami, które dodatkowo podkreślają ich niepowtarzalność.

  • Materiały i kolory: Wybierz ciepłe odcienie białego, beżu, brązu, niebieskiego i lawendowego. Wnętrza w stylu prowansalskim czerpią inspirację z naturalnej palete południowej Francji, dlatego postaw na materiały takie jak drewno, kamień, terakota czy len.
  • Detale: W tym stylu szczególnie ważne są detale. Wybieraj dodatki z motywami roślinnymi, zwłaszcza lawendą i oliwką. Idealnym uzupełnieniem będą starannie wyselekcjonowane antyki.
  • Tkaniny i dodatki: Klimat upiększają również, wzorzyste poduszki, grubo tkane dywany, a także, dodatki takie jak ceramiczne naczynia, czy rzeźbione drewniane ramy obrazów.

Podkreśl swoją indywidualność: sposoby na unikalne połączenie stylu prowansalskiego z elementami Twojego gustu

Styl prowansalski jest na tyle uniwersalny, że z łatwością możemy łączyć go z innymi stylami i dodawać swoje indywidualne akcenty. Pamiętajcie jednak, że kluczem jest zachowanie balansu i harmonii. Właśnie dlatego polecam zawsze zaczynać od jednolitej, neutralnej bazy, którą stanowią właśnie ekskluzywne meble prowansalskie.

Możecie na przykład dodać trochę glamour, zdecydowanie się na złote lub srebrne dodatki. Lub pokusić się o nieco więcej "sielskości" i przytulności przez przysłowiowy "kołdrę z patchworku" lub drobne, kwiatowe motywy.

Klucz do sukcesu? Pamiętaj o własnym, osobistym stylu i czuj się swobodnie w eksperymentowaniu z różnymi teksturami, kolorami i dodatkami. Twoje miejsce na ziemi powinno przede wszystkim odpowiadać Tobie i Twoim gościom.